Atrakcje Zakopanego – co koniecznie należy zobaczyć

Każdego roku Zakopane odwiedza prawie trzy miliony gości. To prawie o milion gości więcej niż przyciąga chociażby Toruń. Nie trzeba więc chyba dodawać, że jest to najpopularniejszy tatrzański ośrodek wypoczynkowy po naszej stronie granicy. Oprócz wielu atrakcji turystycznych w mieście, stoków narciarskich, wysokich szczytów i pięknych tras, może zaoferować coś jeszcze. Bazę noclegową, która jest w stanie obsłużyć tylu gości i każdemu zaproponować atrakcyjne noclegi w stolicy Podhala.

Zakopane to także niepowtarzalne miasto, jeśli chodzi o klimat kulturalno-historyczny. To zasługa górali, którzy wciąż pielęgnują pamięć o swoich zwyczajach, architekturze i tradycjach. Zakopane położone jest między pasmem Gubałówki a Tatrami. Z obu tych pasm rozciągają się piękne panoramy, które dostępne są nawet dla tych, którzy z jakiś względów nie mogą zdobywać szczytów osobiście. Na Gubałówkę prowadzi kolejka, która w kilka chwil pozwoli nam cieszyć się widokiem na całe miasto, jak i na tatrzańskie szczyty. Widok w drugą stronę zapewnia kolejka górska na Kasprowy Wierch. Kosztuje ona więcej, ale też dłużej się nią wjeżdża. Po kwadransie jednak możemy już się cieszyć pięknymi widokami.

W samym Zakopanem większość osób pierwsze kroki kieruje na Krupówki. To najsłynniejszy i najważniejszy deptak w mieście. Toczy się tu życie przez praktycznie całą dobę, zmieniają się tylko grupy turystów korzystające z atrakcji. Tu zjemy też prawdziwe góralskie dania po powrocie z tatrzańskich szlaków. A tych nie brakuje. Chętnie odwiedzane jest Morskie Oko, które położone jest w Dolinie Rybiego Potoku. W szczycie sezonu są tutaj tłumy, warto więc wybrać się wcześnie rano lub w mniej słoneczny dzień, gdy ludzi będzie mniej. Jednak wciąż należy mieć na uwadze, że jesteśmy w górach i konieczne jest zachowywanie się zgodnie z przyjętymi zasadami. Burza w dolinie potrafi być równie niebezpieczna, jak ta, która złapie nas na szczycie. Innym popularnym szlakiem jest ten prowadzący przez Dolinę Kościeliską. To jedno z najsłynniejszych miejsc w Tatrach – nie tylko ze względu na swoją wyjątkową urodę, ale także przez tatrzańskie jaskinie, które w Dolinie Kościeliskiej dostępne są do zwiedzania. Najpopularniejsze z nich to Mylna oraz Mroźna. Innym miejscem będącym symbolem Tatr jest Giewont. Trzeba pamiętać, że ten piękny szczyt jest jednak także bardzo niebezpieczny. Koniecznie wybierając się na jego zdobycie należy zaopatrzyć się w dobre obuwie i odzież odporną na niekorzystne warunki atmosferyczne. Widok ze szczytu wynagrodzi z nawiązką nasze wysiłki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>