Czas na zimę w Białym Dunajcu

Ferie zimowe tuż, tuż i każdy z nas planuje swój najbliższy urlop. Ta pora roku nierozerwalnie kojarzy się ze śniegiem, górami i nartami. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż są to największe atuty zimy. Wyciągamy głęboko schowane narty i wyruszamy na stoki, aby dobrze się bawić, zapomnieć o wszelkich dręczących nas problemach, a jednocześnie podreperować stan naszego zdrowia. Idealnym miejscem na białe szaleństwo jest Biały Dunajec. To duża wioska, licząca ponad pięć i pół tysiąca stałych mieszkańców, położona zaledwie kilka kilometrów od Zakopanego. Co może więcej zaoferować wieś od najpopularniejszego kurortu górskiego? Przede wszystkim spokój, niższe ceny, a także mniejsze zatłoczenie. Na terenie miejscowości znajduje się kilka, profesjonalnie przygotowanych wyciągów oraz zjazdów narciarskich. Jednym z nich jest Ośrodek Narciarski Toko-Land. Długość wyciągu wynosi 750 metrów, natomiast trasy zjazdowej około kilometr. Warto dodać, że w razie niesprzyjającej pogody stok jest dodatkowo zaśnieżany, a także sztucznie oświetlony. Miłą atmosferę zagwarantuje z pewnością towarzystwo muzyki, a wszystkie zmarznięte osoby, będą mogły ogrzać swoje dłonie przy dużym góralskim ognisku.

Wachlarz ofert wypoczynkowych jaki ma Biały Dunajec jest bardzo szeroki. Są to oferty dobrze rozbudowane i urozmaicone, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie i swojej kieszeni odpowiedni nocleg. W gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach za dobę zapłacimy już nawet od kilkunastu złotych do kilkuset w luksusowych hotelach i apartamentach. Jednym z popularniejszych obiektów noclegowych jest Villa Fiore. Kameralny ośrodek oferuje gustowanie urządzone wnętrza, w pokojach dwu-trzy lub czteroosobowych. Ogromnym atutem hotelu są specjalnie przygotowane pakiety, a jednym z nich są ferie zimowe. To doskonałe miejsce do rozpoczęcia swojej przygody z narciarstwem, jak i atrakcyjna oferta dla doświadczonych wielbicieli białego szaleństwa. Biały Dunajec słynie także z organizowanych kuligów, które znajdują się także w ofercie Villa Fiore. To z pewnością przejażdżka, jakiej nigdy wcześniej nie odbyłeś. Piękne drewniane sanie, prawdziwy góral, oświetlana przez pochodnie ścieżka… Brzmi magicznie, prawda? Biały Dunajec to idealne miejsce na zimowy wypoczynek w sercu polskich Tatr. Liczne stoki i wyciągi narciarskie, a także bogata oferta noclegowa, czynią tę miejscowość rajem dla miłośników białego szaleństwa w każdym wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>