Gdy energii brakuje…Powidz uratuje

Każdy z nas przeżywa w sowim życiu czas, w którym postanawia coś zmienić, odetchnąć, a wręcz odpocząć od uporczywej szarej rzeczywistości. Mamy dosyć ciągłego widoku betonowych drapaczy chmur, duszących obłoków spalin samochodowych oraz ciągłego gwaru i hałasu ulicznego. A gdyby tak, choć na kilka dni przenieść się w nowy świat, który jest na wyciągnięcie ręki? Powidz to malownicza oaza ciszy i zieleni, położona kilkanaście kilometrów od ruchliwej drogi prowadzącej z Poznania do Warszawy. Wśród lasów, pól i łąk roztacza się kilka niewielkich zabudowań, liczącej około tysiąca stałych mieszkańców wioski. Jednak pośród bujnych drzew kryje się prawdziwy skarb – Jezioro Powidzkie.

To największy zbiornik wodny województwa wielkopolskiego, którego powierzchnia wynosi ponad 1200 hektarów. Latem stanowi on ochłodę dla tysięcy Polaków, przybywających ze wszystkich stron Polski, aby oddać się relaksowi i beztroskiemu wypoczywaniu na łonie natury. Nad brzegiem ciągnie się szeroka i piaszczysta plaża, która spokojnie mieści wszystkich letników spragnionych słońca, a zarazem spokoju. Nieodłącznym elementem, są delikatnie unoszące się na lazurowej tafli żaglówki, kajaki, a także rowerki wodne. Nie ma nic piękniejszego niż wyruszyć w rejs z drugą połówką serca w blasku zachodzącego słońca. Gwarantujemy, że widoki są niesamowite i zapierają dech w piersiach.

Powidz jest również oazą wodnego szaleństwa. Na miejscu można wypożyczyć profesjonalny sprzęt, jak chociażby łodzie wiosłowe, żaglówki, kajaki czy deskę z żaglem do windsurfingu. Nie martw się, jeśli nigdy nie miałeś styczności z żadną z tych form rozrywki, gdyż we wszystkim pomogą na miejscu wykwalifikowani fachowcy. Miłośnikom sportów wodnych przypominamy, że wspaniałym miejscem na urlop jest Jurata, gdzie można bardzo aktywnie wypoczywać.

Cała noclegowa działalność stwarza doskonałe warunki do wypoczynku na łonie natury z dala od szumu cywilizacyjnego. W tak czystym i zielonym miejscu warto zatrzymać się w niewielkim pensjonacie lub gospodarstwie agroturystycznym, w którym najlepiej można poczuć sielankowy klimat wsi. Powidz to magiczne miejsce, przepełnione świeżością i orzeźwiającym powietrzem, które doda nam energii na kolejne dni i wyzwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>