Jakie atrakcje można znaleźć w Krościenku nad Dunajcem?

Zbliżają się wakacje albo długi weekend, a my dalej nie wiemy gdzie wyjechać? Czas szybko leci, a przecież trzeba jeszcze zarezerwować nocleg i sprawdzić, co w okolicy jest godne uwagi. Możemy odetchnąć spokojnie, bo jednym z chętniej odwiedzanych miejsc, w którym nie ma jednak tłumów turystów jest Gródek nad Dunajcem.

Ta miejscowość położona w malowniczej i pełnej niespodzianek Małopolsce z pewnością sprosta naszym wymaganiom. Przede wszystkim można tu spędzić czas na wiele sposobów i to niezależnie od pory roku. Można doskonale wypoczywać latem i świetnie bawić się zimą. Turystyka jest tu dość mocno rozwinięta i nie powinniśmy mieć problemu, aby z szerokiego pakietu noclegów wybrać pensjonat czy domek (noclegi Krościenko), który będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom.

W pobliskich knajpach i karczmach będziemy mogli zregenerować siły i dobrze zjeść, a latem  skorzystać z kąpieliska przy jeziorze Czorsztyńskim lub wybrać się na pieszą wędrówkę. Najczęściej zdobywanym tu szczytem są znane wszystkim Trzy Korony. Dojdziemy tam bezpośrednio z Krościenka nad Dunajcem. To idealna wycieczka na cały dzień dla rodziny. Na górskiej trasie możemy się nie tylko solidnie zmęczyć, ale przede wszystkim głęboko odetchnąć i uwolnić od codziennych problemów. Relaks na łonie natury to najlepszy rodzaj wypoczynku.

Co jeszcze można robić w tym miasteczku? Odwiedzić znajdujący się niedaleko Zamek w Niedzicy, z którym wiążą się liczne opowiadania i legendy. Po drugiej stronie jeziora Czorsztyńskiego (więcej informacji) znajdują się ruiny tamtejszego zamku. Spacer po zaporze to idealne miejsce, żeby podziwiać obydwie budowle. Można także popłynąć w rejs wycieczkowym statkiem.

Zimą oczywiście stawiamy na narciarstwo, snowboard oraz klimatyczne górskie kuligi. Kto jeszcze nie był, koniecznie musi się wybrać. Jeśli chodzi o stoki, to w okolicy znajdziemy zarówno mniejsze, jak i większe. Na tych mniej pochylonych łatwiej będzie stawiać pierwsze kroki w tej dziedzinie sportu zimowego. Unikniemy tu także tłoku, jaki panuje na popularniejszych stokach, gdzie trzeba długo stać w kolejce na wyciąg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>