Kołobrzeg na wiele sposobów – militaria

Kołobrzeg zapewnia turystom wiele rozmaitych atrakcji. Popularne uzdrowisko, duży port i historyczne miasto – twierdza, z piękną plażą i malowniczą latarnią morską, z pewnością nie pozwoli narzekać, że nie ma co robić. Szeroka piaszczysta plaża, promenada spacerowa wzdłuż wybrzeża i molo w uzdrowiskowej części miasta pozwolą poczuć klimat dużego nadmorskiego kurortu. Do tego spotkamy piękne przykłady architektury sanatoriów i willi oraz zabytkowe obiekty różnego typu w najstarszych częściach miasta.

Charakterystyczne są liczne pozostałości fortyfikacji z XIX wieku, wykorzystywanych do II wojny światowej. Dzisiaj są one często zagospodarowana na imprezy tematyczne – i to nie tylko militarne, ale też pirackie. Sama latarnia morska wybudowana została na terenie dawnego fortu. Warto zobaczyć też znajdującą się koło Ratusza Basztę Lontową czy Wieżę Ciśnień. Militarna przeszłość Kołobrzegu widoczna jest także w tym, że znajduje się tu Muzeum Oręża Polskiego, z najbogatszą tego rodzaju kolekcją eksponatów w kraju. Niedawno otwarty został jego oddział poświęcony zimnej wojnie we wnętrzu dawnego bunkra w Podborsku. Warto odwiedzić także Skansen Morski, gdzie znajdziemy wycofane ze służby wojskowej czy pracy statki różnego typu, możemy zajrzeć do wnętrza, zobaczyć wszystkie pomieszczenia, a także elementy wyposażenia. Skansen mieści się na terenie rybackiego portu.

Odwiedzenia wymaga również niewielkie, ale mogące zaprezentować niezwykłe gatunki zwierząt morskich Oceanarium. Przyrodniczą atrakcją jedyną w swoim rodzaju jest także Miasto Myszy (Miasto Myszy info) – łączy ono ciekawą aranżację, przedstawiającą miniaturowe miasto, z odpowiadającym naturalnym warunkami życia gryzoni. Można tutaj dowiedzieć się, jak wiele jest gatunków myszy, jak wygląda ich życie i rola w ekosystemach, co jedzą, jak się rozmnażają. Wiele ciekawostek i niezwykła przestrzeń przypadną do gustu niekoniecznie tylko dzieciom.

Kołobrzeg nie jest jedną z tych miejscowości, gdzie większość zabudowy to baza noclegowa, ale całkiem dużym miastem, więc spotkamy tu liczne restauracje, kawiarnie, bary i kluby nie tylko sezonowe i serwujące urozmaiconą strawę dla ciała i ducha. Jeżeli chodzi o miejsca oferujące miejsce do spania (Kołobrzeg noclegi), Kołobrzeg może wydawać się bardzo luksusowy i w istocie ma wiele obiektów o wysokim standardzie, ale znajdziemy tu i przystępne cenowo wille, pokoje i ośrodki wypoczynkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>