Korbielów na urlop

Wielu z nas uwielbia wypoczynek w górskich okolicach. Doskonałym miejscem na wakacje lub urlop dla takich osób będzie z całą pewnością Korbielów. Jest to niewielka, malowniczo położona na zboczach masywu góry Plisko, turystyczna miejscowość. Co roku przyciąga licznych turystów, wabiąc ich możliwością wypoczynku w kontakcie z naturą, przepięknymi widokami i świeżym, czystym powietrzem. Baza noclegowa Korbielowa jest bardzo rozbudowana – przyjeżdżający turyści znajdą odpowiedni dla siebie nocleg w jednym z licznych pokoi, hoteli lub pensjonatów (kliknij – meteor). W miasteczku znajdują się liczne lokale gastronomiczne, kawiarnie i puby – można tam spotkać się ze znajomymi przy kuflu piwa lub smacznej kawie albo spróbować przepysznych regionalnych przysmaków, serwowanych w restauracjach.

Niewątpliwą atrakcją miejscowości jest sieć tras narciarskich i wyciągów (kliknij- wikipedia), a także bardzo liczne szlaki turystyczne. Wszystkie z wymienionych są utrzymywane w doskonałym stanie, bezpieczne i z roku na rok unowocześniane i modernizowane. Zaletą Korbielowa są też szlaki przystosowane doskonale do uprawiania modnego i popularnego ostatnimi czasy sportu – nordic walkingu. W okolicy wytyczone zostały także bardzo liczne ścieżki rowerowe. Jeżeli nawet nie mamy własnego roweru, nie jest to najmniejszym problemem – funkcjonują tutaj liczne wypożyczalnie. Jazda rowerem w urokliwych okolicach pozwala wypocząć, oddychając świeżym powietrzem, nabierając sił i energii, słuchając śpiewu ptaków i podziwiając piękno przyrody. W Korbielowie znajdziemy mnóstwo okazji i możliwości do aktywnego wypoczynku – jedną z nich jest stadnina koni huculskich. Jest to jedna z nielicznych hodowanych w Polsce ras koni górskich. Zwierzęta te są wyjątkowo cierpliwe i łagodne – jazda konna nie sprawi więc problemu nawet osobom początkującym czy też dzieciom. Pod okiem instruktora każdy zainteresowany może spróbować swoich sił.

Wielu z nas uwielbia odpoczywać i relaksować się wędkując. Dla takich osób niewątpliwą atrakcją podczas pobytu w Korbielowie okaże się łowisko, umiejscowione w malowniczej, przepięknej scenerii. Łowisko jest prywatne – nie trzeba posiadać karty pływackiej, a sprzęt można wypożyczyć na miejscu. Złowione przez siebie ryby można później przyrządzić i przekonać się, iż własnoręcznie schwytana ryba smakuje najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>