Na nartach, na rowerze, w siodle… albo w muzeum – w Krynicy-Zdroju

Krynica-Zdrój to miejsce wszechstronne, gdzie przyjechać na urlop można i latem, i zimą. To niewielkie miasto położone jest w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i otoczone górami. Całoroczna, rozbudowana i bardzo urozmaicona baza noclegowa sprawia, że każdy znajdzie tu miejsce odpowiadające jego potrzebom (otwórz ➧ meteor-turystyka.pl). W ciepłe miesiące można wybrać się nawet pod namiot, co może być ciekawym punktem wyjścia dla aktywnego wypoczynku.

Dokoła Krynicy-Zdrój znajdziemy szlaki piesze i trasy rowerowe o różnym stopniu trudności. Wpisane w krajobraz okolicy są także stadniny konne, pozwalające opanować sztukę jazdy w siodle od podstaw. Możemy odwiedzić park linowy ze zróżnicowanymi ścieżkami i ścianką wspinaczkową, korty, boiska, baseny, ośrodki fitness. Cały rok dostępny jest tor saneczkowy oraz kryte lodowisko. Szczególnie podczas rodzinnego wypadu warto wybrać się na Górę Parkową. Dojedziemy na jej szczyt kolejką, której początkowa stacja znajduje się przy krynickim deptaku. Na górze znajdują się place zabaw, rajskie ślizgawki, zjeżdżalnie pontonowe, punkt widokowy, można zjeść i odpocząć. Zimą natomiast ruch koncentruje się głównie w masywie Jaworzyny, gdzie zajdziemy najwięcej wyciągów i tras narciarskich. Zjechać tu możemy najdłuższą oświetloną trasą w Polsce, nie brakuje także na terenie Krynicy-Zdrój tras biegowych. W miasteczku zwiedzić możemy wiele ciekawych miejsc. Zabytkowe gmachy pijalni i uzdrowisk kryją freski na sufitach i ścianach, mozaiki, salę balową – zobaczyć ją możemy w Starym Domu Zdrojowym stojącym w samym sercu miasta. Warto zobaczyć drewnianą architekturę, jak również zwiedzić Muzeum Nikifora, Muzeum Turystyki Górskiej na Jaworzynie, Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie (otwórz ➧ wikipedia.org), Muzeum Zabawek. To dostępne przez cały rok atrakcje, jakich nie spotkamy w innych miejscach, warto więc wykorzystać czas pobytu i je zwiedzić.

Nie tylko przez cały rok znajdziemy tutaj dogodne dla siebie i zróżnicowane cenowo noclegi. Krynica-Zdrój ma połączenia kolejowe, pozwalające dotrzeć tu bez przeszkód nie korzystając z własnego transportu, gdy wolimy dłuższej drogi nie spędzać za kółkiem. Z pewnością przyjazdu tutaj nie sposób żałować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>