Nadmorskie Chłapowo

Miejscowość Chłapowo słynie z przepięknej plaży, która rozciąga się wzdłuż północnej granicy miasta. Złoty piasek z samych ziarenek oraz różnorodne ścieżki do wybrzeża nadają charakterystycznego klimatu miejscowości. Dodatkowym atutem Chłapowa jest szeroka oferta wycieczek do sąsiadujących kurortów takich jak Sopot, Władysławowo, Gdynia lub Jastrzębia Góra. Z racji tego, iż ceny noclegów w Chłapowie są niższe niż w innych rejonach północnej Polski miasto cieszy się dużym zainteresowaniem wśród wczasowiczów, zarówno z kraju, jak i innych państw świata.

Główną atrakcją oprócz plaży jest między innymi Wąwóz Chłapowski Rudnik. Spacerując tą naturalnie powstałą doliną, można podziwiać niebiańskie widoki przyrody i unikatowe rośliny. Dodatkowo spora dawka jodu zwartego w powietrzu orzeźwi umysł, ciało i znacznie poprawi samopoczucie.

Dla miłośników sportów ekstremalnych istnieje możliwość latania nad morzem dzięki paralotniom. Ten niemalże codzienny widok szybujących ludzi nad głowami to już standard dla mieszkańców Chłapowa. To jedna z najpopularniejszych form rozrywki dostępnych w tej miejscowości. Wysoki klif daje dobre warunki do startu, a piaszczysta plaża jest idealnym miejscem do lądowania. Ostatnim punktem, gdzie można spędzić wolny czas z naturą jest Nadmorski Park Krajobrazowy mieszczący się w północnej części Chłapowa. Znaleźć tam można rośliny podlegające ochronie oraz bajeczne widoki. Takie możliwości daje właśnie Chłapowo, gdzie oprócz wylegiwania się na słońcu można również w sposób aktywny spędzić urlop.

Jedna myśl na temat “Nadmorskie Chłapowo”

  1. Każdemu polecam spacery po Wąwozie Chłapowski Rudnik, mnie się od razu po takiej dawce jodu poprawiło zdrowie i samopoczucie, a widoki jakie piękne, nie do opisania słowami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>