Poddąbie – doskonałe miejsce dla rowerzystów

Kochasz wycieczki rowerowe i piękne krajobrazy? Lubisz zwiedzać nowe tereny zachwycać się urokami natury? W takim razie na wakacje koniecznie wybierz się do Poddąbia. To idealne miejsce dla osób lubiących aktywny wypoczynek, spokój, ciszę i piękno natury. Ta niewielka wioska położona przy nietypowym, klifowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego to naprawdę wyjątkowe miejsce.

Świadczy o tym choćby obecność fok w tutejszych wodach, co zdecydowanie nie jest typowym widokiem w tym regionie. Główną atrakcją są tu wycieczki rowerowe, dlatego koniecznie zabierz ze sobą swój sprzęt, a jeśli nie masz takiej możliwości, spróbuj wypożyczyć coś na miejscu. W okolicy wytyczone zostały liczne szlaki rowerowe, które prowadzą przez najciekawsze atrakcje położone w odległości kilku i kilkunastu kilometrów. Trasy dostosowano w taki sposób, że każdy może ocenić swoje możliwości, a w zależności od nich wybrać właściwą długość. Można jechać drogami asfaltowymi, leśnymi ścieżkami lub tuż przy samym wybrzeżu. Do wyboru są naprawdę łatwe trasy, którymi pojechać można nawet z dziećmi oraz te, dla wprawionych rowerzystów, nie bojących się dużych wyzwań. Tak więc miłośnicy rowerowych wypraw z pewnością zakochają się w Poddąbiu.

Kwestie noclegowe w Poddąbiu to ważna sprawa, z którą najlepiej zapoznać się odpowiednio wcześniej przed planowaną wycieczką. W sezonie letnim jest dość mocno oblegana, choć i tak to jedna z miejscowości nadmorskich, w której nie można narzekać na tłumy i brak miejsca. Noclegi w Poddąbiu to przede wszystkim uprzejmi gospodarze, mający doświadczenie w świadczeniu tego typu usług. Często oprócz pokoi i apartamentów oferują wyżywienie (pełne lub częściowe) oraz inne udogodnienia dla przyjezdnych. Warto więc zainteresować się tym tematem wcześniej, by móc wybrać to, co najbardziej nam odpowiada. Ta malownicza wioska to przede wszystkim czyste plaże. Kąpielisko, które w sezonie letnim jest strzeżone, ma około 100 metrów długości. Podczas gdy w większych kurortach panuje tłok i przepełnione plaże uginają się pod śmieciami, tutaj można cieszyć się spokojem i prywatnością. Plaże są szerokie, najczęściej piaszczyste, jednak pod klifami znaleźć można również części kamieniste. W zależności od upodobań, każdy znajdzie dla siebie swój wymarzony kawałek, by rozłożyć koc i cieszyć się słońcem. Sprzęt plażowy dostępny jest w okolicznych wypożyczalniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>