Rowy – podróż po okolicy

Rowy to nie tylko wspaniała i przepiękna miejscowość, idealna do letniego wypoczynku i nie bez powodu zwana Polską Riwierą. To także widok na otwarte morze i cudowna, dostarczająca niewątpliwie wspaniałych wrażeń estetycznych okolica. Dlatego przyjeżdżając tutaj czy to na urlop, czy też w innych celach warto dokładnie się rozejrzeć i zwiedzić okolicę. Baza noclegowa w samych rowach jest rozbudowana. Mieszkańcy żyją głównie z rybołówstwa i turystyki, dlatego też nie trudno tutaj o różnego rodzaju noclegi. Rowy przyciągają turystów głównie specyficznym klimatem nadmorskiej wsi.

Co warto obejrzeć

Jednym z głównych tutejszych zabytków jest kościół oraz znane cmentarne wzgórze. Okolica tej przepięknej wsi dysponuje wieloma atrakcjami turystycznymi. Jedną z nich jest na przykład trasa rowerowa Szlakiem zwiniętych torów. Szlak ten powołany do życia przez gminę Ustka prowadzi przez stare nasypy kolejowe. Jest to z pewnością pomysł oryginalny i atrakcyjny dla cyklistów nie mogących się rozstać ze swoimi rowerami. Jeżeli jednak nie dysponujemy odpowiednim sprzętem lub nie mogliśmy go zabrać na urlop, nie będzie najmniejszego problemu z jego wypożyczeniem. Zarówno bowiem Rowy, jak i okoliczne miejscowości dysponują wieloma wypożyczalniami rowerowymi.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku poza szlakami rowerowymi mają również do dyspozycji niewielką, lecz wystarczającą dla turystów wypożyczalnię sprzętu wodnego oraz wspaniały idealny do kajakowania odcinek rzeki Łupawy. Kolejną atrakcją tutejszej okolicy jest jezioro Gardno. Jeśli wybierając cel wakacyjnego wyjazdu nie możemy się zdecydować czy w tym roku ma to być morze, czy jezioro to warto wybrać Rowy, bowiem przyjazd nad Mierzeję Gardnieńską jest rozwiązaniem tego dylematu.

Rowy są położone u ujścia rzeki Łupawy do Bałtyku na skraju Sowińskiego Parku Narodowego. Mierzeja oddziela jezioro Gardno od morza. Przyjeżdżający do Rowów miłośnicy jezior mogą podążyć Szlakiem trzech jezior: jeziora Gardno, Dołgie Duże i Dołgie Małe. To idealne miejsce na spokojny relaks z dala od zgiełku i szumu cywilizacji. Przyjeżdżając na urlop do Rowów nie należy się zatem nawet przez chwilkę wahać, tutejsza okolica nie zawiedzie nawet najbardziej wybrednych urlopowiczów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>