Wołkowyja i okolice nad Zalewem Solińskim

Wołkowyja leży w południowo wschodniej Polsce i liczy sobie niecałe 500 mieszkańców z czego większość zajmuje się uprawianiem turystyki. Miejscowość położona jest nad zalewem Solińskim utworzonym tutaj okresie powojennym. Zalew należy do głównych atrakcji tutejszych terenów i nadaje całemu otoczeni bardzo przyjemnego klimatu. Występujące delikatne góry sprawiają że w połączeniu z jeziorem solińskim i lasami otaczającymi miejscowość dają one niezapomniany efekt. Całość tych terenów położona jest na obszarze obecnego województwa podkarpackiego i stanowi centrum miejscowej turystyki. Pomysł na stworzenie zalewu Solińskiego został już zrodzony przed II wojną światową, w celu wykorzystania możliwości energetycznych Sanu. Sam zalew powstał już po wojnie i sprawił, że miejsce to odżyło i stało się kursem turystów z całej Polski. Tereny te pozwalają nam na bardzo miłe spędzanie czasu podczas żeglugi na jeziorze oraz odwiedzaniem okolicznych miejscowości spełniających te samą role w regionie jaką spełnia Wołkowyja. Miejsce to ma bardzo bogatą historię, która jest zapoczątkowana już w drugiej połowie XV wieku kiedy to rodzina rycerska Balów, zasiedliła to miejsce i zbudowała wioskę.

Wołkowyja posiada rozbudowaną strukturę noclegową, należy do jednych z bardziej przyjaznych w tej części kraju a opiera się ona w dużej mierze na domkach letniskowych, które nie są drogie w utrzymaniu, a w sezonie przynoszą one zysk swoim właścicielom. Koszt wynajmu domku od osoby wynosi 33 zł za dobę, w zależności od faktu od kogo wynajmujemy. Domki z widokami na jezioro osiągają większe ceny nawet do 60 zł jednak to już zależy od preferencji. Miejscowość ta jest idealna na wakacje i pobyt na dłuży okres czasu, jednak przed przyjazdem powinniśmy ustalić dokładny listę naszych rzeczy, które zamierzamy ze sobą zabrać. Pakowanie powinno opierać się na minimalizmie, dzięki temu będziemy mieć pewność że weźmiemy tylko najpotrzebniejsze rzeczy które nam się na pewno przydadzą. Podczas wizyty nad zbiornikiem wodnym musimy uważać aby nie stała nam się krzywda, ponieważ woda może być zdradliwa i łatwo można się w niej utopić. Uprawianie sportów wodnych jest bardzo dobre dla naszej kondycji fizycznej i organizmu, jednak konieczne jest odpowiednie nastawienie do pływania i dystans do wody. Zawsze bierzmy pod uwagę nasze ograniczone umiejętności a może to nam uratować życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>